Yasa Gereği 8 Yıl İyi Sicili Olan Memurlar 1 Kademe Almaya Başlıyor

2011 yılında çıkan 6111 Sayılı Kanun gereğince, iyi sicili bulunan tüm memurlar bir kademe alacaklar. Uygulama Mart 2019 maaş döneminde ücretlere yansıyacak.

Yasa Gereği 8 Yıl İyi Sicili Olan Memurlar 1 Kademe Almaya Başlıyor
Yasa Gereği 8 Yıl İyi Sicili Olan Memurlar 1 Kademe Almaya Başlıyor Editör
Advert

25/02/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6111 sayılı Kanun ile sicil uygulaması kaldırılarak 657 Sayılı DMK’nın (devlet Memurları Kanunu) 64. ve 37. maddesinde yer alan “sicil” yerine “disiplin cezası almama” şartı getirilmişti.
64. maddenin yeni hali: “Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.”

37. maddenin yeni hali: “Bu kanun hükümlerine göre öğrenim durumları, hizmet sınıfları ve görev unvanları itibariyle azami yükselebilecekleri derecelerin dördüncü kademesinden aylık almaya hak kazanan ve son sekiz yıllık süre içinde herhangi bir disiplin cezası almayanların kazanılmış hak aylıkları kadro şartı aranmaksızın bir üst dereceye yükseltilir.

Not: Yasa yeni çıkan bir yasa değil. 2011 yılında çıkmış olan yasanın gereği olan 8 yıl bu senede dolduğu için bu yıl kademe verilecek.

kazanılmış hak aylığı iyi sicil notu kademe derece
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Duyurusu
2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Duyurusu
Doktor ve adamlarına hapis cezası
Doktor ve adamlarına hapis cezası