Sağlık-Sen'e Bez Torba Eleştirisi

"Sarı sendikadan sarı torba" başlığıyla bir çok sosyal medya hesabı ve bazı basın yayın organlarında çıkan haberler ile Sağlık-Sen ve bağlı bulunduğu Memur-Sen Konfederasyonu için bir çok başlıkta eleştiriler getirildi.

Sağlık-Sen'e Bez Torba Eleştirisi
Sağlık-Sen'e Bez Torba Eleştirisi Editör
Advert

Memur zammı görüşmelerinde işverenin zam teklifini çoğu zaman olduğu gibi kabul ettiğini belirttikleri Memur-Sen ile ilgili yapılan paylaşımlarda, üyeleri için sarı bez torba dağıtması eleştirildi. Sendika üyelerinin, insanca yaşayacakları zammı bir türlü alamadıkları halde dağıtılan sarı renkli torbaların içini nasıl dolduracaklarını sordukları paylaşımlar, bir çok sosyal medya hesabından paylaşıldı.

İşverene yakın hareket eden, üyelerinin haklarından çok işvereni kollayan sendikalara halk arasında “sarı sendika” denildiği hatırlatılarak, Memur-Sen'in bu zamana kadar özellikle zam görüşmelerinde iktidarla aynı çizgide hareket etiği ve işverenin zam teklifini olduğu gibi kabul eden bir sendikacılık çizgisini devam ettirdiği gelen eleştiriler arasında öne çıkan başlığı oluşturdu. 

Özellikle son görüşmelerde benzer tavrını sürdürdüğü iddia edilen Memur-Sen'in, yüzde 25’in üzerindeki enflasyona rağmen sadece yüzde 10 zam talep ettiği hatırlatılarak, Memur Sen, 1 Ocak’tan itibaren naylon poşet kullanımının ücretli hale gelmesinin ardından üyeleri için sarı renkli bez torbalar yaptırarak dağıtması eleştirildi.

memur memur sen memur-sen sağlık sen sağlık-sen sarı sendika sarı tozbalar bez torba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Duyurusu
2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Duyurusu
Doktor ve adamlarına hapis cezası
Doktor ve adamlarına hapis cezası